Agnieszka Pomaska

„Obraziliście gdańszczan. Nie darujemy wam” – Pomaska ostro o nagonce TVP na jej miasto
26 lipca 2019 r., napisany przez

Pochodząca z Gdańska posłanka Koalicji Obywatelskiej ostro odpowiada na nagonkę TVP, której celem stało się jej miasto. „Obraziliście dziś 460 tysięcy gdańszczan. Nie darujemy Wam tego” – czytamy w krótkim, ale treściwym oświadczeniu, które Agnieszka Pomaska miała dla twórców rządowej propagandy.

W ten sposób wpływowa gdańszczanka odniosła się do najnowszego ataku TVP. Jak informowaliśmy w naTemat.pl w środowy wieczór, stacja Jacka Kurskiego przygotowała kuriozalny materiał, w którym sprawę zamieszek wywołanych przez prawicowe bojówki w Białymstoku próbowano przykryć oskarżeniem Gdańska o „otwarte gloryfikowanie nazistowskiej karty w historii”.

Do podparcia tej tezy TVP użyło… zabytkowego tramwaju RING, który można zobaczyć w grodzie nad Motławą. Kiedyś pojazd produkowany przez Danziger Waggon Fabrik był dumą gdańskiego przemysłu, a dziś jest unikatem na skalę europejską. Zabytek jeździ po mieście w praktycznie oryginalnym stanie, czyli m.in. z napisem „Danzig”. To wystarczyło pracownikom rządowych mediów.

Cały wywiad przeczytać można tutaj.

 

Fot. Dominik Paszliński / Radio Gdańsk