Wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

2024-04-15

Debata nt. śmierci Aleksieja Nawalnego i konieczności przeciwstawienia się totalitarnemu reżimowi Władimira Putina i jego wojnie z demokracją to jeden z punktów drugiej części sesji plenarnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, która odbędzie się w dniach 15-19 kwietnia w Strasburgu. W obradach wezmą udział przedstawiciele Sejmu i Senatu.

Podczas posiedzenia Zgromadzenia Polskę będą reprezentować posłowie: Agnieszka Pomaska (przewodnicząca delegacji), Paweł Jabłoński, Kacper Płażyński, Katarzyna Sójka, Krzysztof Truskolaski, wiceszefowie delegacji Wanda Nowicka, Mirosław Orliński i Ryszard Petru, a także senatorowie: wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat, wiceprzewodniczący delegacji Bogdan Klich, Marek Borowski oraz Jan Filip Libicki.

W ramach sesji przewidziana jest również m.in. dyskusja poświęcona arbitralnemu zatrzymaniu Władimira Kara-Murzy i systematycznym prześladowaniom antywojennych demonstrantów w Rosji i na Białorusi. Wśród tematów obrad ZP RE będzie także wsparcie dla odbudowy Ukrainy, w tym propozycja wykorzystania do tego zamrożonych rosyjskich aktywów. W planach jest ponadto debata poświęcona roli Rady Europy w zapobieganiu katastrofie humanitarnej w Gazie. Parlamentarzyści omówią też kwestię ochrony dzieci przed przemocą w Internecie. Odbędzie się także debata nt. wniosku Kosowa o członkostwo w Radzie Europy oraz głosowanie nad projektem opinii.

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk