„Czas rozliczeń się skończył. Jesteśmy zdeterminowani, żeby wygrać z PiS” – Agnieszka Pomaska dla Oko Press

2019-07-250

Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej oraz szefowa zespołu „Zerwij z plastikiem” udzieliła obszernego wywiadu dla magazynu oko.press. W rozmowie z Magdaleną Chrzczonowicz posłanka Pomaska rozmawiała na temat koalicyjnych konstrukcji wyborczych, przyszłości opozycji, nadchodzących wyborów oraz poglądów posłanki.

Jeśli PiS ma do nas zarzut o to, że walczymy o prawa kobiet, że uważamy, że w Polsce każdy powinien być traktowany równo, to przyjmuję ten zarzut. Biorę na klatę i mówię: każdy w Polsce jest równy, powinien być równo i tak samo traktowany.

Potrzebowaliśmy czasu na analizę tych wyborów, na refleksję co można zrobić lepiej. Dla mnie okres rozliczeń i analiz skończył się wraz z forum programowym, które odbyło się tydzień temu. Zaprezentowaliśmy bardzo dobry program, z którym możemy iść w teren i przekonywać Polaków. Ja też jako parlamentarzystka Platformy mam narzędzia i mogę powiedzieć: „Mamy dla was bardzo dobrą ofertę.

Chcemy, żeby wasze dzieci chodziły do lepszych szkół, bez bałaganu, żeby dostęp do służby zdrowia nie był tak katastrofalny, jak teraz, chcemy też intensywniej pracować na rzecz ochrony środowiska naturalnego zarówno w krótszej jak i w dłuższej perspektywie roku, pięciu czy piętnastu lat. Jestem dużo większą optymistką dzisiaj, niż tuż po wyborach do PE – mówi OKO.press Agnieszka Pomaska, posłanka z Gdańska, członkini zarządu krajowego PO.

Cały wywiad przeczytać można tutaj.

 

Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk