„Obraziliście gdańszczan. Nie darujemy wam” – Pomaska ostro o nagonce TVP na jej miasto

2019-07-260

Pochodząca z Gdańska posłanka Koalicji Obywatelskiej ostro odpowiada na nagonkę TVP, której celem stało się jej miasto. „Obraziliście dziś 460 tysięcy gdańszczan. Nie darujemy Wam tego” – czytamy w krótkim, ale treściwym oświadczeniu, które Agnieszka Pomaska miała dla twórców rządowej propagandy.

W ten sposób wpływowa gdańszczanka odniosła się do najnowszego ataku TVP. Jak informowaliśmy w naTemat.pl w środowy wieczór, stacja Jacka Kurskiego przygotowała kuriozalny materiał, w którym sprawę zamieszek wywołanych przez prawicowe bojówki w Białymstoku próbowano przykryć oskarżeniem Gdańska o „otwarte gloryfikowanie nazistowskiej karty w historii”.

Do podparcia tej tezy TVP użyło… zabytkowego tramwaju RING, który można zobaczyć w grodzie nad Motławą. Kiedyś pojazd produkowany przez Danziger Waggon Fabrik był dumą gdańskiego przemysłu, a dziś jest unikatem na skalę europejską. Zabytek jeździ po mieście w praktycznie oryginalnym stanie, czyli m.in. z napisem „Danzig”. To wystarczyło pracownikom rządowych mediów.

Cały wywiad przeczytać można tutaj.

 

Fot. Dominik Paszliński / Radio Gdańsk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk