Agnieszka Pomaska

Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej już za nami! Proponujemy zmiany w kwestii ochrony środowiska
14 lipca 2019 r., napisany przez

Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej już za nami. Od piątku do soboty w Warszawie miało w miejsce ogromne podsumowanie minionych prac programowych oraz konsultacji z Polakami, którego efektem jest 6-tka Schetyny – kompleksowy program dla Polski. Odbudujemy zszargane rządami PiS obszary naszego państwa oraz skierujemy Polskę na zupełnie nowe wody. Wybieramy kierunek bezpieczeństwa, sprawnej służby zdrowia, godnego życia i europejskich emerytur, innowacyjności i rozwoju. Stawiamy na szanowaną i znaczącą Polskę w silnej Europie.

Nie wolno nam skupiać się na tym co nas dzieli, jesteśmy różni, ale są sprawy, które nas łączą i muszą łączyć; potrzebna jest rozmowa – powiedział w piątek lider PO Grzegorz Schetyna podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej. W weekend w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej, na którym zrealizowano ponad 50 paneli dyskusyjnych poświęconych różnej tematyce.

Jeden z paneli zatytułowany był „Zerwij z plastikiem” – Do 2030 roku wyeliminujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 w ogrzewaniu systemowym i do 2040 roku w energetyce – rozpoczęła prowadząca go posłanka Agnieszka Pomaska, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu – Zerwij z plastikiem. Ekologia i ochrona środowiska to jeden z filarów tzw. 6-tki Schetyny, za jego przygotowanie odpowiada posłanka Pomaska.