„Trzeba promować pracę. Środki będziemy przekazywać tam, gdzie ludzie zarabiają ciągle za mało, ale chcą pracować” – Agnieszka Pomaska w Radio Gdańsk

2019-07-150

Dzisiaj rano posłanka Agnieszka Pomaska wzięła udział w porannej audycji Gość Dnia Radio Gdańsk, rozmawiając z redaktorem P. Kubiakiem. Tematy rozmowy dotyczyły minionego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej, programu Koalicji na zbliżające się wybory parlamentarne, tak zwanej „6 Schetyny” oraz podsumowaniu 4 szkodliwych lat rządów PiS.

Poza rozdawaniem pieniędzy nie ma żadnej polityki prowadzonej przez ten rząd. W tej sytuacji, którą mamy, to znaczy braku jakichkolwiek inwestycji, braku promowania chociażby tego, że ludzie pracują i dostrzeżenia tego, że ludzie chcą być aktywni, to na te 500+ za trzy do pięciu lat nie będzie pieniędzy. Program, który przedstawiliśmy, to nie jest dawanie pieniędzy ludziom do ręki. Chcemy dystrybuować je tam, gdzie ludzie zarabiają ciągle za mało, ale chcą pracować – mówiła Wiceprzewodnicząca Komisji ds. Unii Europejskiej.

Trzeba myśleć o tym jak załatać dziurę w ZUS-sie, PiS o tym nie myśli. Trzeba promować pracę, bo pieniędzy w systemie jest coraz mniej – dodała, poruszając również kwestię fatalnego stanu finansowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Posłanka Pomaska odniosła się także do ostatniej decyzji KE, która zapowiedziała odebranie Polsce środków na walkę z zanieczyszczonym powietrzem, w wyniku braku wydajności programu „Czyste powietrze” – Jeżeli mówimy o ochronie środowiska, to za chwilę Polska może stracić 30 milionów na czyste powietrze.

Całą audycję usłyszysz w Radio Gdańsk.

 

Źródło oraz zdjęcie: Radio Gdańsk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk