#TwójSztab z wizytą na Pomorzu. Dziś odwiedzamy wschód województwa!

2019-07-160

Bus Koalicji Obywatelskiej #TwójSztab odwiedził dziś Pomorze spotykając się z pomorskimi parlamentarzystami i politykami KO. Posłanka Agnieszka Pomaska wraz z Barbarą Nowacką, pomorskimi parlamentarzystkami oraz aktywistami KO odwiedzili między innymi: Skowronki, Krynicę Morską, Pelplin, Starogard Gdański i Gniew.

Jednym z przystanków na drodze ekipy #TwójSztab było miejsce planowanego przekopu mierzei wiślanej. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na miejscu niedawnej wycinki olbrzymiego obszaru chronionego lasu, posłanka Agnieszka Pomaska wskazała na brak ekonomicznego uzasadnienia dla budowy przekopu, jak również bardzo szkodliwe skutki dla ludzi oraz środowiska naturalnego.

– Nie było analizy ekonomicznej, która uzasadniałaby budowę przekopu. Były natomiast analizy, które mówiły, że ten przekop się nie opłaca. Tą inwestycję traktujemy jako kolejne narzędzie propagandowe Prawa i Sprawiedliwości – komentowała w trakcie konferencji posłanka Pomaska.

#TwójSztab odwiedził także Krynicę Morską, gdzie podczas długiego spaceru ekipa rozmawiała z mieszkańcami oraz turystami.

Po wizycie na Mierzei Wiślanej bus zawitał do zakładu przetwórstwa opon GumEko koło Pelplina, który powstał z myślą o uruchomieniu najnowocześniejszego procesu recyklingu opon i wyrobów gumowych na terenie Polski. Realizowany tam proces technologiczny jest procesem mechanicznym z podziałem na: oddzielanie, krojenie, wygniatanie. W trakcie pracy nie zachodzą procesy chemiczne wytwarzające emisję do atmosfery, przetwórstwo spełnia wszelkie normy ekologiczne.

Następnie #TwójSztab odwiedził zrewitalizowany rynek w Gniewie. Ostatnim punktem wizyty na Pomorzu był szpital powiatowy w Starogardzie, którego rozbudowę finansuje budżet powiatu wyręczając tym samym władze centralne.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”386″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk