Agnieszka Pomaska

Pomaska: dla Mostu w Tczewie potrzebna jest specustawa. Smoliński podpisze deklarację?
9 października 2019 r., napisany przez

Agnieszka Pomaska (KO) zapowiedziała w środę (09.10) w Tczewie, że jeśli zostanie wybrana na kolejną kadencję, zainicjuje specustawę dotyczącą przejęcia przez państwo Mostu Tczewskiego. W tej sprawie odwiedziła biuro poselskie Kazimierz Smolińskiego, którego chce przekonać do tego pomysłu.

– Dzisiaj jestem w Tczewie z ulotką informującą o tczewskiej inicjatywie, dotyczącej specustawy odnośnie przejęcia Mostu Tczewskiego przez państwo. Moim zdaniem są na to środki. Jest przecież przyjęta ustawa dotycząca Westerplatte – uważam, że nie jest potrzebna, bo jest kontrowersyjna, a odbudowa mostu w Tczewie kontrowersyjna w ogóle nie jest. Tutaj widzę źródło finansowania tego pomysłu. – mówiła Agnieszka Pomaska.
 
Kandydatka z list Koalicji Obywatelskiej wybrała się do biura tczewskiego posła Prawa i Sprawiedliwości – Kazimierz Smolińskiego, by zachęcić do podpisania deklaracji dotyczącej przygotowania w następnej kadencji Sejmu specustawy o Moście w Tczewie:
 
 
– Będę starała się przekonać do tego posłów wszystkich opcji, chociaż nie ma wątpliwości – rozmawiałam już z kolegami z Koalicji Obywatelskiej – że wszyscy oni pod taką inicjatywą się podpiszą, ale wybiorę się również do przedstawicieli innych klubów.
 
 W związku z nieobecnością posła deklaracja została wręczona pracownicy biura z prośbą o przekazanie.
 
Źródło: https://www.tcz.pl