Agnieszka Pomaska

Jest porozumienie między Koalicją Obywatelską oraz Wszystko dla Gdańska. Piotr Borawski wiceprezydentem.
17 grudnia 2018 r., napisany przez

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku podpisano „Deklarację o współpracy dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska” – jest to umowa o porozumieniu i współpracy zawarta między Koalicją Obywatelską a Stowarzyszeniem Wszystko dla Gdańska. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ogłosił też nazwiska swoich zastępców.

Oba ugrupowania mają łącznie większość w Radzie Miasta Gdańska: KO – 16 radnych, a Wszystko dla Gdańska – 6 radnych. Współpraca jak mówią koalicjanci ma zapewnić sprawną współpracę i realizację programów wyborczych, z którymi oba ugrupowania szły do wyborów. Treść porozumienia publikujemy pod koniec artykułu.

– Chcemy trwałego sojuszu na najbliższe pięć lat, by wspólnie realizować skutecznie i systematycznie program, z którego co roku będziemy przedstawiać sprawozdanie opinii publicznej – podkreśla prezydent Paweł Adamowicz. – Myślę, że będzie to bardzo dobre pięć lat dla rozwoju naszego miasta.

– Po to dziś zawiązujemy koalicję, by móc za pięć lat powiedzieć z satysfakcją o tym, że udało się zrealizować nasz wspólny program – mówiła z kolei posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Czytaj więcej

 

Źródło: www.gdansk.pl

Zdjęcie: Karolina Misztal