Jest porozumienie między Koalicją Obywatelską oraz Wszystko dla Gdańska. Piotr Borawski wiceprezydentem.

2018-12-170

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku podpisano „Deklarację o współpracy dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska” – jest to umowa o porozumieniu i współpracy zawarta między Koalicją Obywatelską a Stowarzyszeniem Wszystko dla Gdańska. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ogłosił też nazwiska swoich zastępców.

Oba ugrupowania mają łącznie większość w Radzie Miasta Gdańska: KO – 16 radnych, a Wszystko dla Gdańska – 6 radnych. Współpraca jak mówią koalicjanci ma zapewnić sprawną współpracę i realizację programów wyborczych, z którymi oba ugrupowania szły do wyborów. Treść porozumienia publikujemy pod koniec artykułu.

– Chcemy trwałego sojuszu na najbliższe pięć lat, by wspólnie realizować skutecznie i systematycznie program, z którego co roku będziemy przedstawiać sprawozdanie opinii publicznej – podkreśla prezydent Paweł Adamowicz. – Myślę, że będzie to bardzo dobre pięć lat dla rozwoju naszego miasta.

– Po to dziś zawiązujemy koalicję, by móc za pięć lat powiedzieć z satysfakcją o tym, że udało się zrealizować nasz wspólny program – mówiła z kolei posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Czytaj więcej

 

Źródło: www.gdansk.pl

Zdjęcie: Karolina Misztal

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk