Agnieszka Pomaska

Pomaska: Prawdopodobnie doszło do sfałszowania wyników głosowania, a posłowie i media wciąż nie mają dostępu do nagrań z monitoringu
29 grudnia 2016 r., napisany przez

W czwartek, 29 grudnia w Sejmie odbył się briefing prasowy Posłów Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaskiej i Cezarego Tomczyka dotyczący wniosku do prokuratury ws. nielegalnych głosowań.

Zdaniem Wiceprzewodniczącej sejmowej Komisji ds. UE Agnieszki Pomaskiej „prawdopodobnie doszło do sfałszowania wyników głosowania, a posłowie i media wciąż nie mają dostępu do nagrań z monitoringu.”    – Dopóki nie będziemy mieli pełnej jasności, co działo się w sali kolumnowej, będziemy domagać się wyjaśnień od Marszałka Kuchcińskiego – dodała.

Jak mówił Cezary Tomczyk „na sali kolumnowej prawdopodobnie nie było kworum – budżet został uchwalony wbrew prawu.” – Zgłaszamy zawiadomienie do prokuratury ws. sekretarzy, którzy źle liczyli głosy podczas „posiedzenia” na sali kolumnowej. – podsumował.

Posłowie PO poinformowali również, iż 19 grudnia złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. przekroczenia uprawnień przez Marszałka Kuchcińskiego.

Obejrzyj materiał video w aplikacji Periscope