Pomaska: Prawdopodobnie doszło do sfałszowania wyników głosowania, a posłowie i media wciąż nie mają dostępu do nagrań z monitoringu

2016-12-290

W czwartek, 29 grudnia w Sejmie odbył się briefing prasowy Posłów Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaskiej i Cezarego Tomczyka dotyczący wniosku do prokuratury ws. nielegalnych głosowań.

Zdaniem Wiceprzewodniczącej sejmowej Komisji ds. UE Agnieszki Pomaskiej „prawdopodobnie doszło do sfałszowania wyników głosowania, a posłowie i media wciąż nie mają dostępu do nagrań z monitoringu.”    – Dopóki nie będziemy mieli pełnej jasności, co działo się w sali kolumnowej, będziemy domagać się wyjaśnień od Marszałka Kuchcińskiego – dodała.

Jak mówił Cezary Tomczyk „na sali kolumnowej prawdopodobnie nie było kworum – budżet został uchwalony wbrew prawu.” – Zgłaszamy zawiadomienie do prokuratury ws. sekretarzy, którzy źle liczyli głosy podczas „posiedzenia” na sali kolumnowej. – podsumował.

Posłowie PO poinformowali również, iż 19 grudnia złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. przekroczenia uprawnień przez Marszałka Kuchcińskiego.

Obejrzyj materiał video w aplikacji Periscope

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk