Agnieszka Pomaska

Posłowie PO chcą delegalizacji ONR
3 września 2016 r., napisany przez

Coraz wyraźniej widać pobłażanie Prawa i Sprawiedliwości dla ekstremistów z Obozu Narodowo-Radykalnego. Grupa posłów Platformy Obywatelskiej chce z tym skończyć i doprowadzić do delegalizacji ugrupowania.

Grupa posłów Platformy Obywatelskiej chce z tym skończyć i doprowadzić do delegalizacji ONR, jako organizacji promującej ustrój totalitarny. – Jest taki moment w którym trzeba zareagować – ocenia w rozmowie z naTemat poseł Cezary Tomczyk z PO. – Nie może być przyzwolenia na agresję, rasizm i ksenofobię. Przyszedł czas, aby powiedzieć „dość”. Jeśli państwo nie reaguje samo, to taka reakcja musi wyjść do obywateli. Na całym świecie zdarzały się przypadki, kiedy w porę ktoś powiedział „stop”. My mówimy „stop” – deklaruje poseł.

– Zbigniew Ziobro będzie musiał się tym zająć – mówi naTemat Agnieszka Pomaska. – Porządnie się do tego przyłożyliśmy, tam są podstawy prawne i w związku z tym Zbigniew Ziobro nie ma wyjścia – będzie musiał się tym wnioskiem zająć. Jeśli nie, to będziemy reagować – mówi posłanka PO.

Zapoznaj się z pełną treścią wniosku

Czytaj więcej

źródło: natemat.pl

fot. Marek Podmokły / AG