Agnieszka Pomaska

Pomaska i Trzaskowski: Mamy w Polsce pełzający zamach stanu
25 listopada 2015 r., napisany przez

– Nowy polski rząd wyrzeka się Unii Europejskiej – przez symboliczny brak flagi UE przy różnego rodzaju uroczystościach. A Polacy nie wyrzekają się Unii. 86% Polaków jest za naszym członkostwem w UE. Gestem naszego wsparcia i silnej Polski w UE są flagi UE przyniesione przez posłów PO na salę plenarną Sejmu – mówiła dziś na briefingu w Sejmie Agnieszka Pomaska, Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE

Jak dodawał Rafał Trzaskowski: – To jeden z symboli sukcesu ostatnich 25 lat. My nie zamierzamy sobie tego symbolu odebrać.

Jak mówiła jeszcze Pomaska: „Myśleliśmy, że bałagan ograniczy się tylko do pierwszego posiedzenia Sejmu. Ale widzimy, że nie ma żadnego planu nadal, nie ma gotowych ustaw, ale przede wszystkim jest jeden wielki chaos. A co gorsza – obserwujemy pełzający zamach stanu w Polsce. Bo za chwilę okazuje się, że uchwałą ma być unieważniony wybór członków Trybunału Konstytucyjnego, a za chwilę się okaże, że taką uchwałą PiS będzie chciało odwołać Rzecznika Praw Dziecka czy jakichś innych instytucji”

Trzaskowski podkreślał: – To łamanie podstawowych zasad Konstytucji.

źródło: 300polityka.pl