Pomaska i Trzaskowski: Mamy w Polsce pełzający zamach stanu

2015-11-251

– Nowy polski rząd wyrzeka się Unii Europejskiej – przez symboliczny brak flagi UE przy różnego rodzaju uroczystościach. A Polacy nie wyrzekają się Unii. 86% Polaków jest za naszym członkostwem w UE. Gestem naszego wsparcia i silnej Polski w UE są flagi UE przyniesione przez posłów PO na salę plenarną Sejmu – mówiła dziś na briefingu w Sejmie Agnieszka Pomaska, Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE

Jak dodawał Rafał Trzaskowski: – To jeden z symboli sukcesu ostatnich 25 lat. My nie zamierzamy sobie tego symbolu odebrać.

Jak mówiła jeszcze Pomaska: „Myśleliśmy, że bałagan ograniczy się tylko do pierwszego posiedzenia Sejmu. Ale widzimy, że nie ma żadnego planu nadal, nie ma gotowych ustaw, ale przede wszystkim jest jeden wielki chaos. A co gorsza – obserwujemy pełzający zamach stanu w Polsce. Bo za chwilę okazuje się, że uchwałą ma być unieważniony wybór członków Trybunału Konstytucyjnego, a za chwilę się okaże, że taką uchwałą PiS będzie chciało odwołać Rzecznika Praw Dziecka czy jakichś innych instytucji”

Trzaskowski podkreślał: – To łamanie podstawowych zasad Konstytucji.

źródło: 300polityka.pl

One comment

  • Witold Cempel

    2015-11-26 at 22:15

    Proszę nie histeryzować. Donald Tuska też stał na tle wyłącznie biało-czerwonych flag w przeszłości i awantury Pani nie robiła. A tak na marginesie, obroni Panią unijny żołnierz czy polski? Więcej patriotyzmu Pani poseł! I nie bać się polskiej flagi, nie ugryzie….

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk