Agnieszka Pomaska

Agnieszka Pomaska z wizytą w Ohio
10 sierpnia 2015 r., napisany przez

Przewodnicząca Komisji ds. Unii Europejskiej Agnieszka Pomaska podczas delegacji do Stanów Zjednoczonych odwiedziła w ostatnich dniach stan Ohio, w którym odbyła kilka interesujących spotkań.

Jednymi z pierwszych było spotkanie w siedzibie Ohio National Guard, a następnie w Ohio State University, gdzie poruszane były tematy GMO oraz zdrowej żywności w oparciu o dane organizacji Local Matters.

Kolejnym punktem była wizyta w siedzibie Gubernatora Stanu Ohio. Należy pamiętać, że stan Ohio jest jednym z najistotniejszych podczas wyborów prezydenckich w USA. Dotychczas żaden z kandydatów na urząd Prezydenta USA nie wygrał „wyścigu do Białego Domu” bez triumfu wyborczego w Ohio.

Kluczowym momentem pobytu była pierwsza debata prezydencka w obozie Republikanów, którą Posłanka Agnieszka Pomaska oglądała 7 sierpnia wraz z republikańskim senatorem Rob`em Portman`em i innymi gośćmi. Według wielu komentatorów i internautów debatę wygrała mało znana Carly Fiorina, była szefowa Hewlett-Packard, będąca jedyną kobieta ubiegającą się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku.