Agnieszka Pomaska

Agnieszka Pomaska o procedurze wyborczej. Pierwszy briefing polityka na Periscope bez udziału mediów
20 lipca 2015 r., napisany przez

Agnieszka Pomaska jako pierwsza w Polsce polityk zorganizowała briefing, na którym nie było mediów – a przekaz trafiał bezpośrednio do wyborców. Wszystko za sprawą prostej aplikacji Periscope, dzięki której politycy mogą kontaktować się z wyborcami w bezpośredni sposób, poprzez np. media społecznościowe.

Posłanka w trakcie tego niestandardowego briefingu w swoim biurze prasowym poinformowała, iż wypełniła specjalną ankietę, co jest niezbędne, jeśli chce się ubiegać o mandat w kolejnej kadencji parlamentu i być kandydatem Platformy. Posłanka przyznała, iż osoby chcące ubiegać się o mandat w PO mają czas na wypełnienie takiej ankiety do 23 lipca. Do 31 lipca władze regionu zaproponują kolejność na liście. Najpierw jednak – o czym mówiła Pomaska – zbiorą się zarządy poszczególnych regionów.

Agnieszka Pomaska użytkowników Periscope poinformowała o evencie, jaki organizuje w czwartek o 10:00 300polityka. Jak przyznała, ma nadzieję, iż jej dzisiejsze spotkanie z wyborcami w sieci również będzie elementem dyskusji „Jak Internet zmienia politykę”.

źródło: 300polityka.pl