Agnieszka Pomaska

Komisja o biletach miejskiej komunikacji
21 listopada 2007 r., napisany przez

Praski bilet komunikacji miejskiej Największe emocje wzbudziła, na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej Rady Miasta Gdańska, kwestia zmian w cenach biletów. Sprawa zrobiła się bardzo głośna w ubiegłym tygodniu, kiedy okazało się, że najtańszy bilet – 10-minutowy – ma kosztować 2 zł.

Oznaczało to aż 40-proc. podwyżkę cen. Między innymi dzięki naszej akcji oraz głosom mieszkańców Gdańska, włodarze opracowali autopoprawkę do projektu uchwały dotyczącą zmian w taryfach.

– W nowym cenniku chodzi o promocję biletów okresowych – wyjaśnia Agnieszka Pomaska, radna z ramienia Platformy Obywatelskiej. – Wydłużenie czasu z 10 do 15 minut i z 30 do 45 pozwoli pokonać znacznie dłuższą trasę.

Tymczasem radni Prawa i Sprawiedliwości dopatrywali się niesprawiedliwego traktowania grupy pasażerów, kupujących najtańsze bilety.

– Dlaczego tylko ta jedna grupa ma płacić więcej – pytał Marek Jaworski.

Projekt uchwały ostatecznie został przyjęty wraz z autopoprawką przygotowaną przez gdańskich urzędników. Teraz wszystko pozostaje w rękach radnych, którzy pochylą się nad sprawą już 29 listopada. Nowe ceny obowiązywać mają z początkiem nowego roku.

Źródło:
Jakub Wielicki – POLSKA Dziennik Bałtycki
http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/791169.html