Będą światła na przejściu przez Świętokrzyską przy skrzyżowaniu z Wieżycką!

2008-11-185

Po wielokrotnych interwencjach u Prezydenta, ale przede wszystkim dzięki wspraciu aktywnych mieszkańców dzielnicy Gdańsk – Południe, udało się nareszcie wywalczyć budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszysz przez ul. Świętokrzyską w rejonie skrzyżowania z ulicą Wieżycką. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zgłaszali do mnie ten problem oraz Prezydentowi Lisickiemu za przychylne rozpoatrzenie tego wniosku. Pełną treść potwierdzającą decyzję o budowie świateł możecie zobaczyć klikając na zdjęcie.

Jeden komentarz

 • Tomek

  2008-11-19 w 09:43

  kolejne światła to bzdura, bądą tworzyć się tylko korki, ruch musi być płynny. Lepiel przedłużcie wieżycką w stronę warszawskiej !!!

  Odpowiedź

 • aga

  2008-11-19 w 11:50

  Witam,

  propozycja postawienia świateł wyszła od mieszkańców tej część Gdańska, głównie rodziców uczniów przechodzących tamtędy do szkoły. Zbierane też były podpisy poparcia dla tej inwestycji. Oczywiście pełna zgoda, że istotne jest ustawienie i właściwe zsynchronizowanie świateł.
  Agnieszka Pomaska

  Odpowiedź

 • kleks 7

  2008-12-05 w 00:00

  Szanowna pani Agnieszko cieszy mie forma i sposób w jaki pani komunikuje sie ze swoimi wyborcami.wydaje mi sie ze dobrze to swiadczy o Pani ,bo jak życie uczy rajcy zwykle kontaktują sie z nami przed wyborami. natomiast chcę kilka słów o komunikacji w gdansku ,słyszałem złe opinie ale to co zobaczyłem w gdańsku to woła o pomste do nieba-drogi pamiętaja WIESŁAWA GOMUŁKE .przyjechalem tu do gdańska po30 latach mojej nieobecności,jestem przerażony. mieszkałem ostatnio w olsztynie myślałem ze gdansk to kolebka solidarności,tyly madrych ludzi wywodzi sie z gdanska z ust premiera Tuska słysze patrzcie tu rządzi nasz ADAMOWICZ z PO i stawia za wzór trójmiasto a w olsztynie przestępca molestujący panie.Jezeli mówimy komuniacja to olsztyn jest w ekstraklasie gdansk w drugiej lidze.Niewiem co napisać o komunikacji gdanska tu wszystko jest budowane bez perspektyw zmyślą na dzis .oceniam,ze jutro „zatka”sie obwodnica gdanska,a słysze ze zamiast próbowac rozwązac nerw przemyslu tj komunikacje slysze o tym ze problem sam sie rozwiąże -zamkniemy stocznię przeciez tam zaraz przybędzie inny producent np.konstrukcji stalowych . Nie wieżę ze w gdansku nie ma mądrych ludzi.na początek proponuje wycieczke do olsztyna.

  Odpowiedź

 • Iza

  2008-12-26 w 10:49

  To będą 5 światła na odcinku 500 metrów! Rozumiem, że mieszkańcy chcą bezpiecznej drogi swoich dzieci do szkoły, ale te światła już istnieją przy skrzyżowaniu z Wielkopolską właśnie przy dojściu do jedynej w okolicy szkoły!!!! Co za różnica, czy dziecko pójdzie do szkoły prawą stroną ulicy czy lewą i gdzie przejdzie przez jezdnię. Czy naprawdę potrzebujemy świateł przy każdym skrzyżowaniu i dojściu do kościoła? Pani jako radna powinna też czasem popatrzeć na sytuację z punktu widzenia kierowców i udrażniania dróg, a nie tylko osób podpisujących się pod petycją. Czy gdyby osoby podpisujące petycję w drugą stronę dostarczyły ją do Pani, to światła by zniknęły? Proponuję przemyśleć kwestię i nie brnąć ślepo w zaopatrzanie ulicy Świętokrzyskiej w światła!

  Odpowiedź

 • Odpowiedź: Podsumowanie kadencji w Radzie Miasta Gdańska 2006-2009 | Agnieszka Pomaska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk