Kongres EPL w Bukareszcie pod hasłem „Więcej Europy”

2012-10-170

W dniach 17-18 października, posłanka Agnieszka Pomaska będzie uczestniczyła w 21 Kongresie EPL w Bukareszcie, którego tegoroczne hasło to: „Więcej Europy”.

Podczas Kongresu odbędzie się wybór przewodniczącego, 10 wice-przewodniczących, sekretarza generalnego i skarbnika partii EPL. O reelekcję na stanowisko przewodniczącego ubiega się Belg Wilfried Martens; wiceprzewodniczącym EPL ponownie chce zostać poseł do PE Jacek Saryusz-Wolski (PO).

Podczas spotkania delegaci przyjmą koncepcję polityczną EPL, omawiane będą też sposoby rozwiązania kryzysu gospodarczego oraz kwestie dotyczące unii bankowej. Planowane jest również przyjęcie deklaracji m.in. w sprawie jednolitego rynku wewnętrznego UE.

W Bukareszcie odbędzie się także regularny Szczyt szefów państw i rządów oraz przywódców partii EPL, w ramach przygotowań do posiedzenia Rady Europejskiej w dniach 18-19 października w Brukseli.

Wśród zaproszonych na kongres ponad 1200 gości są m.in. szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy oraz 16 głów państw i rządów wywodzących się z partii chadeckich, w tym premier Tusk. W kongresie uczestniczy również 6 szefów państw i rządów spoza UE: Armenii, Macedonii, Mołdawii, Gruzji, Albanii i Serbi.

Gospodarzami dwudniowego kongresu są dwie rumuńskie partie Partia Demokratyczno-Liberalna (PD-L) oraz Demokratyczny Związek Węgrów w Rumunii (UDMR).

źródło: epp2012.eu / pap.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk