Bezpieczne dojście do szkoły na Ujeścisku (Zakoniczynie) – odpowiedź Prezydenta

2008-09-291

Poniżej przedstawiam treść zapytania oraz odpowiedź jaką otrzymałam od Prezydenta w sprawie zapewnienia bezpiecznego dojścia dzieci do szkoły na Ujeścisku (Zakoniczynie).

ZAPYTANIE

Szanowny Panie Prezydencie,

w piśmie z dnia 27 maja 2008 roku, które otrzymałam do wiadomości z Wydziału Programów Rozwojowych przedstawiono listę inwestycji, jaka jest niezbędna do właściwego funkcjonowania nowo wybudowanej szkoły podstawowej przy ulicy Jeleniogórskiej w Gdańsku – Ujeścisku (Zakoniczynie). Wydział wskazał na następujące rozwiązania:

1. Zapewnienie dzieciom bezpiecznego dojścia z osiedla Ujeścisko I, od strony ul. Łódzkiej, zaplanowano trasą drogi technologicznej, która zostanie zmodernizowana poprzez zmianę istniejącej zniszczonej nawierzchni z płyt drogowych na nawierzchnię z kostki betonowej oraz oświetlona.

2. Zapewnienie dzieciom bezpiecznego dojścia i dojazdu z osiedla Pięciu Wzgórz, od strony ulicy Porębskiego, zaplanowano poprzez budowę nowej oświetlonej drogi tymczasowej z chodnikiem. Poszczególne jej odcinki będą wykonane przez różne podmioty.

Do dnia 1 września położono kostkę betonową, wykonano prace wykończeniowe, wstawiono i pomalowano słupki. Natomiast do tej pory nie w pełni wykonano wspomniane oświetlenie. Lampy stanęły tylko na odcinku od marketu „Biedronka” na Pięciu Wzgórzach ( Bergiela – Porębskiego ) do skrzyżowania z Wieżycką. W związku z tym proszę o bieżącą informację na temat postępu prac mających zapewnić bezpieczną drogą dzieci do i ze szkoły, w szczególności na temat harmonogramu zainstalowania opisanego oświetlenia.

Z poważaniem

Agnieszka Pomaska

Odpowiedź:

dot: Zapytania Nr 75/08

W odpowiedzi na Zapytanie Nr 75/08 informuję, że dojście oraz dojazd dzieci do szkoły z osiedla Pięciu Wzgórz, tj. od strony ul. Porębskiego, został zapewniony jako rozwiązanie doraźne poprzez budowę nowej oświetlonej drogi tymczasowej z chodnikiem. Poszczególne jej odcinki zostały wykonane do 01.09.2008 r. Brakujące oświetlenie zostanie wykonane do końca 2008 r. Natomiast dojście dzieci mieszkających od strony ul. Łódzkiej m.in. ulice Białostocka, Lubelska, Płocka, Przemyska uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 12 zostało zapewnione poprzez wykonany chodnik na odcinku od zbiorników retencyjnych przy ul. Przemyskiej do ul. Człuchowskiej, oświetlenie zostanie wykonane do końca 2008 r.

One comment

  • Artur

    2008-11-14 at 13:18

    brawo PO ! brawo Pani i Tusk ! 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk