Rozmowa podczas audycji „Popołudnie z Jedynką” na antenie Programu I Polskiego Radia

2012-04-040

Poseł Agnieszka Pomaska była gościem audycji „Popołudnie z Jedynką” na antenie Programu I Polskiego Radia. Na początek rozmowy redaktor zasugerował, że Posłanka Platformy Obywatelskiej, jako że spodziewa się dziecka, jest odpowiedzialna za przyszłość koalicji, która może rozpaść się w przypadku nieobecności nawet jednego parlamentarzysty:

Rozczaruje Pana redaktora, posłanki w Sejmie nie mają czegoś takiego jak urlop macieżyński. Mam już doświadczenie, to jest moje drugie dziecko i wiem jak łączyć pracę w Sejmie z wychowywaniem dziecka. Poprzednio, do pracy wróciłam po dwóch tygodniach. – podsumowała Pomaska.

„Ja sądzę, że sam Janusz Palikot jeszcze nie wie kto z Platformy Obywatelskiej chciałby przejść do jego Partii. Otworzył okienko transferowe, jednakże Platforma zajmuje się poważna polityką, a nie spekulacjami. Jak rozumiem taki jest pomysł Ruchu Palikota na zaistnienie w mediach” – tak posłanka odniosła się do ewentualnych transferów do Partii Janusza Palikota.

„Ja nie jestem przeciwniczką rozmawiania o Konstytucji, być może taka rozmowa jest na forum parlamentu potrzebna i nie wykluczam, że dobrze by było by posłowie Platformy wzięli w takich dyskusjach udział. Oddzielną sprawą jest zdolność do porozumienia się i kompromisu w tej kadencji Sejmu. Z jednej strony może cieszyć zapowiedź chęci uregulowania kwestii unijnych w Konstytucji, z drugiej zaś strony, jako przewodnicząca  Komisji do Spraw Unii Europejskiej, bardzo często napotykam antyunijne głosy przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości i mam wątpliwości, że tutaj jakikolwiek kompromis będzie można osiągnąć. Obawiam się, że Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość stoją w tej sprawie na dwóch różnych biegunach. Dzisiaj nasza pozycja w UE jest dużo silniejsza niż w latach 2005-2007. Aby się o tym przekonać wystarczy zasięgnąć opini państw Unii, i nie tylko,  których przedstawiciele zdecydowanie chwalą polską politykę zagraniczną. Uważam, że to Senat i jego funkcjonowanie powinno być przedmiotem takiej debaty w pierwszej kolejnośći” – powiedziała przewodnicząca gdańskich struktur Platformy Obywatelskiej w kwestii zmiany Konstytucji i dodała:

„Przysłuchując się toczące dyskusji, dochodzę do wniosku, że największe spory w sprawie zmiany Ustawy Zasadniczej paradokskalnie będą toczone między PiSem i Solidarną Polską. Wydaje mi się, że te partie będą prześcigiwały się w „nowatorskich radykalizmach”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk