Uroczystość podpisania listów intencyjnych w związku z realizacją projektu Zdolni z Pomorza

2012-04-050

W dniu 5 kwietnia, posłanka Agnieszka Pomaska uczestniczyła w uroczystości podpisania listów intencyjnych w związku z realizacją projektu Zdolni z Pomorza, która odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Jednym z elementów kształtującej się pomorskiej polityki edukacyjnej jest wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych. Mając na względzie dobro najzdolniejszych uczniów z naszego regionu, Samorząd Województwa realizuje od września 2010 r. innowacyjny projekt systemowy Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki (nazwa promocyjna Zdolni z Pomorza) współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W projekcie uczestniczy obecnie dziesięć samorządów powiatowych, pomorskie uczelnie wyższe i organizacje zrzeszające pracodawców. Wspieranych już teraz ponad sześciuset uczniów i około stu nauczycieli. Powstało Regionalne Centrum Nauczania Kreatywnego, koordynujące prace utworzonych w każdym z dziesięciu powiatów Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego.

Dziś na obecnym etapie projektu zaproszonych zostało do podpisania listów intencyjnych kolejne dziesięć samorządów powiatowych. Pozwoli to na upowszechnienie sprawdzonych uprzednio rozwiązań z zakresu systemowej opieki nad uczniami uzdolnionymi na terenie całego województwa w ramach zawiązanego partnerstwa na rzecz wspierania uczniów uzdolnionych. Docelowo ponad 1500 uczniów i niemal dwustu nauczycieli będzie objętych wsparciem w ramach projektu, a wypracowany model wspierania uczniów uzdolnionych, w ramach zawiązanej współpracy i regionalnego partnerstwa, będzie wykorzystywany przez jednostki samorządu terytorialnego po zakończeniu projektu.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

[nggallery id=85]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk