Pomaska dla Onet.pl: „Jestem przekonana, że Polacy zrozumieją potrzebę reform”

2012-04-040

Agnieszka Pomaska przyznała w komentarzu dla Onetu, że Platforma Obywatelska wie o możliwym spadku notowań partii w związku z trudnymi reformami. – Jestem przekonana, że na końcu Polacy zrozumieją potrzebę zmian – mówiła posłanka PO podkreślając, że reforma emerytalna „ma służyć obywatelom”.

Onet: Jak wynika z wewnętrznych badań Prawa i Sprawiedliwości, partia Jarosława Kaczyńskiego zaczyna zagrażać Platformie Obywatelskiej. W ostatnich badaniach ulicznych PiS wyprzedziło PO. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, w ścisłym kierownictwie partii Jarosława Kaczyńskiego przedstawiono wyniki kolejnych badań przeprowadzanych na grupie około dwóch tysięcy osób co dwa tygodnie. Wynika z nich, że po raz pierwszy od przegranych wyborów parlamentarnych partia wyprzedziła PO. Jak ocenia Pani wyniki tego sondażu? Z czego może wynikać spadek poparcia PO, a wzrost poparcia dla PiS? Czy wewnątrz PO pojawiają się obawy przed malejącym poparciem?

Agnieszka Pomaska: Trudno komentować mi wewnętrzny sondaż, którego szczegółów nie znam i gdy do wyborów zostały jeszcze ponad trzy lata. Trudne reformy mogą oczywiście wiązać sie ze spadkiem notowań, ale jestem przekonana, że na końcu Polacy zrozumieją potrzebę zmian. Reforma emerytalna ma za zadanie służyć obywatelom naszego kraju, a wykorzystywanie jej do walki politycznej to czysty populizm i nieodpowiedzialność tych polityków, którzy nawołują do buntu nie przedstawiając alternatywy.

Już za tydzień będziemy obchodzić rocznicę katastrofy smoleńskiej. W jaki sposób ma Pani zamiar obchodzić ten dzień? Czy PO chce zorganizować partyjne obchodów tego wydarzenia? Czy będzie Pani uczestniczyć w obchodach planowanych przez PiS?

– Mam nadzieję, że rodziny, które straciły w katastrofie smoleńskiej swoich bliskich będą mogły tego dnia w spokoju ich wspomnieć. Będę tego dnia w Gdańsku, by zapalić znicz na grobie mojego kolegi Arama Rybickiego.

Zdaniem Artura Dębskiego z Ruchu Palikota, kolejni posłowie Platformy Obywatelskiej zasilą jego ugrupowanie już po Świętach Wielkanocnych. – Rozmawialiśmy z czterema posłami. Ostatecznie zdecydowało się dwóch. Przejdą po Świętach Wielkanocnych. Koalicja PO-PSL skurczy się więc do 231 głosów w Sejmie i będzie mieć tylko jeden głos przewagi – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Czy obawia się Pani, że w przypadku absencji, któregoś z posłów czy posłanek PO lubPSL, może dojść do sytuacji, w której propozycje PO nie będą miały możliwości bycia przegłosowanymi?

– Polityka to nie piłka nożna, Platforma Obywatelska nie otworzyła okienka transferowego. Rozumiem, że Janusz Palikot szuka tego typu wrażeń, by zaistnieć, a jak będzie, zobaczymy. Wierzę, że większość moich koleżanek i kolegów będzie chciała pracować w klubie zajmującym sie poważnymi sprawami, a nie przeciąganiem liny i politycznymi przepychankami.

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, jak planuje je Pani spędzić? Czy w Pani rodzinie kultywowana jest tradycja obchodzenia świąt?

– Wielkanoc spędzamy bardzo tradycyjnie w rodzinnym gronie. Będzie więc wspólne przygotowywanie koszyka z jajkami, święcenie i wielkanocne śniadanie. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i wybierzemy się tez na spacer. Trójmiasto to wspaniale miejsce do spędzania Świąt Wielkanocnych!

źródło: ŻG, RC / Onet Wiadomości

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk