< class="bt_bb_headline_tag">Aktualności
" subheadline="<span class="btArticleDate">2012-01-25</span><a href="https://www.pomaska.pl/4438/wspolne-posiedzenie-trzech-komisji-ds-ue-kultury-oraz-innowacyjnosci-ws-porozumienia-acta-transmisja-na-zywo.html#comments" class="btArticleComments">0</a>" font="" font_weight="bold" font_size="" color_scheme="" color="" align="" url="" target="_self" html_tag="h1" size="extralarge" dash="" el_id="" el_class="" el_style="" supertitle_position="outside" ignore_fe_editor="true"]

Dziś o godz. 13:00 rozpoczęło się wspólne posiedzenie trzech sejmowych komisji – ds. Unii Europejskiej, Kultury i Środków Przekazu oraz Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii ws. porozumienia ACTA. Wspólnym obradom będzie przewodniczyć posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

W celu obejrzenia relacji na żywo, proszę kliknąć TUTAJ

Premier Donald Tusk poinformował we wtorek, że upoważnił polską ambasador w Tokio do podpisania ACTA. Przypomniał, że umowa ta musi być też ratyfikowana przez parlament, a potem trafi do prezydenta. Zapewnił, że intencją rządu nie jest ograniczanie wolności w Internecie. Tusk zapowiedział, że rząd – jeszcze przed ratyfikacją przygotuje pakiet ustaw, które mają dać poczucie bezpieczeństwa użytkownikom Internetu w związku z zawarciem porozumienia.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Jest to umowa handlowa zobowiązująca jej sygnatariuszy do walki z łamaniem prawa własności intelektualnej oraz handlem podrabianymi towarami. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem.

Źródło: PAP, sejm.gov.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk