Pamiętaj – przewóz bagażu w gdańskiej komunikacji – bezpłatnie!

2007-09-120

Studencka teczka pojedzie za darmoW ostatnich dniach zauważyłam, że w pojazdach gdańskiej komunikacji miejskiej (co najmniej w kilku tramwajach) informacja o obowiązujących taryfach jest nieaktualna! Błędny jest komunikat o konieczności uiszczania opłaty za bagaż.

Przypominam, że od kwietnia 2006 roku nie obowiązują żadne opłaty za bagaż!W ubiegłym roku Rada Miasta Gdańska podjęła uchwałę zgodnie z którą „Przewóz bagażu podręcznego, wózka inwalidzkiego, wózka dziecięcego, roweru oraz zwierząt nie podlega opłacie.

Tą samą uchwałą zniesione też zostały przepisy, które uniemożliwiały przewóz bagażu, którego któryś z rozmiarów przekraczał 90 cm (dotyczyło to na przykład dużych teczek teczek rysunkowych – więcej a artykule). Tym samym ewentualne kary wystawione za brak biletu na bagaż nałożone od kwietnia ubiegłego roku powinny zostać anulowane. Aktualne informacje o obowiązującej taryfie znajdziecie tutaj http://www.ztm.gda.pl/tar_bj.html.

W dniu dzisiejszym, w drodze interpelacji do Prezydenta, zgłosiłam wniosek o jak najszybsze zaktualizowanie tych informacji. Jednocześnie mam nadzieję, że już niedługo w gdańskich pojazdach pojawią się nowe, estetyczniejsze tablice informacyjne, na których wszelkie dane o taryfach i zasadach obowiązujących podczas przejazdu podane zostaną w bardziej przejrzysty sposób, także w języku angielskim i niemieckim. Komisja Turystyki i Promocji Miasta wnioskowała o to w lutym b.r…

Powyżej artykuł z Gazety Wyborczej Trójmiasto – kliknij by przeczytać

Uzupełnienie tego tekstu stanowi także artykuł, który ukazał się 13 września w Gazecie Wyborczej Trójmiasto. Można go również przeczytać na stronie portalu Trójmiasto http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.phtml?id_news=24548

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk