Radni zapraszają gdańszczan

2007-09-070

Gdańscy radni organizują w sobotę wielką imprezę dla mieszkańców. Będzie można nie tylko zapoznać się z pracą rajców, ale także obejrzeć występy artystyczne, pokazy służb porządkowych i zrobić sobie zdjęcie w todze przewodniczącego rady.

Dzień otwarty rady miasta Gdańska odbywa się po raz czwarty. – Każdego roku jest jednak bardziej atrakcyjny, bo poszerzamy program – mówi wiceprzewodnicząca rady Agnieszka Pomaska. – Tym razem udało nam się zaprosić do jego organizacji wiele instytucji.

Przewodnicy PTTK oprowadzą publiczność po zabytkowych wnętrzach Nowego Ratusza (ul. Wały Jagiellońskie 1), a na jego dziedzińcu wystąpią szczudlarze, żonglerzy i magicy. Swoje umiejętności prezentować będą makijażystki i tancerze. Obecność zapowiedzieli policjanci, strażnicy miejscy i strażacy – ci ostatni co godzinę będą wzniecać przed budynkiem pożar, a następnie go gasić. Dzieci i młodzież mogą skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, nakarmić zwierzęta z gdańskiego zoo, wybić okolicznościową monetę. – Mieszkańcy będą mogli poza tym porozmawiać o swoich sprawach z radnymi – zapewnia Pomaska.

Impreza rozpocznie się o godz. 9 i zakończy o 14. Grupy zorganizowane mogą zarezerwować przewodnika pod nr. 058 323 70 29

Źródło:
Radni zapraszają gdańszczan
MAC
GW Trójmiasto (Gdańsk) nr 209

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk