Wielki Przejazd Rowerowy już w najbliższą niedzielę!

2008-05-250

wielki przejazd rowerowyW imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na XII Wielki Przejazd Rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 1 czerwca 2008 r. Tegoroczne obchody święta rowerowego w Gdańsku rozpoczną się wwielki-przejazd-rowerowy-2007.jpg samo południe na Targu Węglowym w Gdańsku (przed Teatrem Wybrzeże).

Kierunek i trasa przejazdu będzie taki sam jak rok temu – peleton rowerzystów ruszy z Gdańskiego Głównego Miasta o 12:15 ulicami Podwalem Grodzkim, Wałami Jagiellońskimi, aleją Zwycięstwa, Grunwaldzką i Bażyńskiego w kierunku kampusu uniwersyteckiego w Oliwie. Podczas przejazdu umilać drogę rowerzystom będzie zroweryzowany samba-band oraz soundsystemy.

Po zakończeniu przejazdu na jego uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Odbędzie się między innymi konkurs na najciekawsze przebranie rowerzysty i roweru. Dla zwycięzcy nagroda – rower Merida ufundowany przez sklep Buga Sport. Ponieważ rowerzystów-przebierańców oceniać będzie publiczność, organizatorzy zachęcają nie tylko do ciekawego przebrania ale także do zabrania ze sobą znajomych, którzy będą Wam kibicować.

Po konkursie planowana jest także tradycyjna debata z przedstawicielami władz miasta na temat przyszłości infrastruktury rowerowej w Gdańsku. Dla osób powyżej 18 roku życia przewidziano również wyścig kurierski „Alleycat”, a dla wszystkich możliwość przetestowania zabezpieczeń rowerowych.

Więcej o Wielkim Przejeździe Rowerowym znajdziesz na www.rowery.gdansk.pl

Jeszcze raz serdecznie zapraszam i mam nadzieję, że do zobaczenia już w najbliższą niedzielę!:)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk