Odprawa w centrum miasta- zobacz jak to działa

2008-05-230

vienna city check-inJuż wkrótce w Gdańsku przy ulicy Heweliusza zostanie uruchomiony nowy miejski punkt odpraw pasażerskich Terminal Miasto. Dzięki temu odprawy przed lotem będzie można dokonać z wyprzedzeniem, nadając także bagaż, tak, by na lotnisko z kartą pokładową w ręku udać sie już tylko z bagażem podręcznym. Obecnie taka odprawa możliwa jest w Wiedniu. Jak to działa w stolicy Austrii?

 

W punkcie odprawy znajdującym się w centrum miasta (Wien Mitte) należy zjawić się najpóźniej 75 minut przed planowanym odlotem samolotu. Odprawa wygląda tak, jak na samym lotnisku:

terminal Vienna

Odprawić można się w jednym z 4 stanowisk, nadając bagaż i otrzymując kartę pokładową. Dzięki temu już bez dużego bagażu możemy uda się na zwiedzanie Wiednia:) Jednak najważniejszą zaletą miejskiego punktu odprawy jest możliwość dotarcia szybkim pociągiem na lotnisko. Zaledwie 16 minut zajmuje dojazd z centrum Wiednia do jednego z terminali, gdzie czeka nas już tylko kontrola bagażu podręcznego i wejście na pokład.

pociag na lotnisko wieden

Gdański system odprawy pasażerskiej w centrum miasta będzie niestety uboższy o transport szynowy na lotnisko. Powstanie kolei metropolitalnej byłoby więc z pewnością świetnym uzupełnieniem profesjonalnej obsługi w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo:)

Więcej o wiedeńskim City Check-in można przeczytać na stronie http://catcab.cityairporttrain.com/

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk