Agnieszka Pomaska w Polsat NEWS: „Liderzy opozycji obawiają się debat”

2011-09-060

Poseł Agnieszka Pomaska była gościem programu Polsat NEWS. W popołudniowej rozmowie uczestniczyli również, Jadwiga Wiśniewska (PiS) oraz Stanisław Wziątek (SLD).

W pierwszej części audycji Poseł Agnieszka Pomaska odniosła się do sytuacji, w której Poseł Beata Kempa postanowiła poręczyć za Piotrem S. pseudonim „Staruch”. Nieformalny przywódca kibiców Legii Warszawa usłyszał zarzut rozboju. Grozić mu może za to 12 lat więzienia.

„Źle się dzieje, że partia mająca w nazwie słowa Prawo i Sprawiedliwość bardzo często o tym prawie zapomina. Mam wrażenie, że ostatnimi czasy politycy PiS coraz częściej stają po stronie kiboli, a nie kibiców. Stają po stronie tych, którzy przeszkadzają prawdziwym kibicom w uczęszczaniu na rozgrywki w rodzinnej i spokojnej atmosferze. Tych, którzy wywołują burdy. Osobiście chodzę na mecze, zwłaszcza teraz kiedy został wybudowany w Gdańsku nowy, przepiękny ale także bezpieczny stadion.” – powiedziała Pomaska.

Druga część programu była poświęcona sprawie unikania debat telewizyjnych przez liderów największych partii opozycyjnych:

„Zupełnie niezrozumiały jest fakt, dlaczego na kolejne zaproszenia różnych stacji, liderzy największych ugrupowań opozycyjnych odmawiają udziału w takich wydarzeniach. Na czym polega problem? Odpowiedź jest prosta – z obawy. Do tej pory Platforma regularnie zapraszała przedstawicieli poszczególnych partii na różne rozmowy tematyczne. Niestety bez większego odzewu. Nie wyobrażam sobie, abyśmy nieustannie ponawiali takie prośby o merytoryczną debatę. Wydawało nam się, że jest to coś oczywistego, żeby po czterech latach kadencji do takich spotkań doszło. Najlepiej te obawy obrazuje jedna z ostatnich sytuacji, a mianowicie próba forsowania uczestnictwa prof. Zyty Gilowskiej w dyskusji o finansach. To dość jednoznacznie ukazuje, że największa partia opozycyjna musi  szukać ekspertów poza swoim gronem politycznym, którzy byliby w ogóle w stanie podjąć debatę z przedstawicielami PO. ” – zauważyła Agnieszka Pomaska.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk