Agnieszka Pomaska o sprawach rynku pracy dla młodych ludzi

2011-09-061

Platforma Obywatelska zaczyna prezentację programu skierowanego dla młodych ludzi. Na konferencji prasowej minister Michał Boni wraz z młodymi politykami partii rządzącej przedstawili kilka założeń programowych dotyczących rynku pracy i edukacji. 

Zaprezentowany ośmiopunktowy plan jest odpowiedzią na diagnozę rynku pracy zawartą w raporcie „Młodzi 2011”. W briefinegu oprócz ministra Boniego wzięła udział także m.in. Poseł Agnieszka Pomaska, która w swym wystąpieniu zwróciła uwagę na istotę kształcenia fachowców w różnych dziedzinach, tak aby znalezienie pracy po ukończeniu studiów było dużo łatwiejsze:

„Dzisiaj rozmawiamy przede wszystkim o sprawach rynku pracy dla młodych ludzi. W związku z tym nasze postulaty są to przede wszystkim postulaty młodych ludzi. Dobra praca dla młodego człowieka to jest przede wszystkim solidne wykształcenie. Bez solidnego wykształcenia może być o nią trudno. Na naszych uczelniach powinniśmy kształcić, wyposażać studentów w wiedzę praktyczną, powinniśmy umiejętnie łączyć uczelnie, umiejętnie łączyć biznes z tym co dzieje się na uczelniach.

To powinna być podstawa rozwoju naszej gospodarki, bo bez tego młodzi ludzie na rynku pracy później się nie odnajdą, ale solidne wykształcenie nie musi wiązać się z ukończeniem prestiżowej uczelni. Solidne wykształcenie to także ukończenie dobrej szkoły zawodowej, nowoczesnej szkoły zawodowej, która uczy konkretnego zawodu, która daje możliwość rozwoju, i daje możliwość, później właśnie często dobrze płatnej pracy, bo fachowców nam ciągle brakuje, a właśnie szkoła zawodowa może przygotowywać dobrych fachowców.

Powinniśmy na każdym etapie edukacji wyposażać uczniów, studentów w wiedzę praktyczną, a takiej wiedzy mogą dostarczyć fachowcy, niekoniecznie specjaliści czy pedagodzy. Bardzo nam zależy także na tym, aby na uczelniach, w szkołach wszystkich szczebli, mogli wykładać, mogli uczyć. Również osoby bez takiego przygotowania pedagogicznego, żeby posiadały sposobność przekazywania wiedzy praktycznej. To się tyczy aktorów praktycznie wszystkich zawodów.

Aby obejrzeć całą konferencję w formie video, kliknij tutaj.

[nggallery id=56]

One comment

  • Janusz

    2011-09-10 at 17:47

    Ostatnio przeczytałem art. w Internecie pt. „Rządzący fachowcy” naprawdę warto go przeczytać
    Pozdrowienia

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk