Agnieszka Pomaska wygrała przedwyborczą debatę

2011-09-060

W studiu Superstacji, odbyła się przedwyborcza debata pomiędzy Poseł Agnieszką Pomaską, kandydującą z okręgu gdańskiego z pozycji nr 4 oraz Posłem Tomaszem Dudzińskim.

Podczas debaty trwała smsowa sonda, w której mogli wziąć udział widzowie i głosować na ich zdaniem lepszego kandydata. Ostateczny werdykt widzów był jednoznaczny. Starcie wyborcze wygrała zdecydowanie Poseł Pomaska, uzyskując 86% poparcie, przy zaledwie 14% zdobytych przez swojego oponenta.

Pierwszym poruszonym tematem była legalizacja związków partnerskich:

„Sądzę, że w Polsce związki partnerskie są źle definiowane przez opinię publiczną. Powinniśmy prawnie umożliwić takie rozwiązanie osobom, chcącym ze sobą funkcjonować. To niekoniecznie musi być małżeństwo. Wszyscy Ci, którzy zdecydowali się na wspólne życie, powinni tego typu kwestie mieć uregulowane od strony prawnej, aby uniknąć późniejszych problemów w przypadku odwiedzin w szpitalach, utraty bliskiej osoby czy dziedziczenia. – powiedziała Pomaska – Jest pełno rodzin mieszkających ze sobą bez związku małżeńskiego. Nie chcą go zawrzeć z różnych powodów. Panujące przeświadczenie,  że głównie środowiska homoseksualne domagają się wprowadzenia związków partnerskich jest mocno błędne ale zarazem ujawnia się tutaj  problem nietolerancji, dość silnie zakorzeniony w naszym społeczeństwie”.

Drugą poruszoną kategorią tematyczną były podatki, czyli zagadnienie wzbudzające zawsze wiele emocji:

„Mówiąc o podatkach, trzeba je rozpatrywać całościowo. Wysokość stawki VAT to jest zarazem troska o budżet i kondycję finansów w trudnym okresie panującym w Europie. Polska objawia się nadal jako zielony punkt na ekonomicznej mapie Europy i jeśli chodzi o formę naszej gospodarki, to jednak inne kraje, również te lepiej rozwinięte są nadal za nami.”

Na pytanie odnośnie ewentualnej możliwości obniżenia podatków, Poseł Agnieszka Pomaska wyraziła opinię, że pośpiech nie jest wskazany:

„Oczywiście wszyscy byśmy chcieli, aby podatki w Polsce były niższe. Niepokojące jest jednak to, że hasła głoszące te postulaty to jedynie przedwyborcze slogany, głoszone przez opozycję. Przed głoszeniem tego typu rozwiązań warto zawsze uwzględniać wiele czynników odnoszących się do polskiej gospodarki, jak również europejskiej. Trzeba być przygotowanym na trudne chwile, napotykające co jakiś czas finanse publiczne. Niewątpliwie czeka nas druga fala kryzysu i to nie jest dobry moment na obniżenie podatków. Mam nadzieję, że po jesiennych wyborach będziemy mogli powrócić do tego tematu i skutecznie zmniejszyć ilość obecnie funkcjonujących obciążeń podatkowych.”

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk