Pomaska: Działalność prezesa Glapińskiego jest szkodliwa.

2024-03-20

– Spodziewam się takiego wniosku w najbliższych dniach. Najlepiej by było, gdyby rzeczywiście w ciągu dwóch najbliższych dni był gotowy do podpisu – powiedziała Agnieszka Pomaska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, na antenie TVP Info.

Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że wniosek o Trybunał Stanu dla prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego jest gotowy i że zostanie złożony w najbliższych dniach.

– Narodowy Bank Polski pod auspicjami Adam Glapińskiego nie był niezależny, tak jak mówi konstytucja. Decyzje zapadały na Nowogrodzkiej, w siedzibie PiS. Prezes w sposób nonszalancki podchodził do swoich obowiązków. Przypomnijmy chociażby sytuację, gdy na molo w Sopocie opowiadał o polityce NBP. To są praktyki niedopuszczalne – oceniła Pomaska.

– W jego rękach Narodowy Bank Polski stał się narzędziem politycznym i to będzie jednym z elementów uzasadnienia wniosku – dodała.

Złożenie wniosku o postawienie obecnego prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego było jednym z elementów programu „100 konkretów na 100 dni”, który został ogłoszony przez Koalicję Obywatelską przed wyborami.

źródło: tvp.info

Obejrzyj program z udziałem posłanki Pomaskiej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk