Beata Rutkiewicz została nową Wojewodą Pomorską!

2023-12-21

Wczoraj (20 grudnia 2023 r.) Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego powołał na urząd Wojewody Pomorskiego Beate Rutkiewicz, która do tej pory pełniła funkcję wiceprezydent Wejherowa.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, osobiście złożyła gratulacje nowo wybranej Pani Wojewody w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– „Beata Rutkiewicz Wojewodą Pomorski! Świetny wybór na intensywne czasy. Powodzenia!” –  na mediach społecznościowych napisała posłanka Agnieszka Pomaska

Beata Rutkiewicz była dotychczas wiceprezydentką Wejherowa ds. rozwoju miasta. Nadzorowała m.in. wydziały inwestycji, gospodarki, ochrony środowiska, zamówień publicznych i funduszy zewnętrznych.

Pani Rutkiewicz posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie zamówień publicznych i projektów unijnych. Jest absolwentką Politechniki Gdańskiej. Ukończyła ponadto studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych na Uniwersytecie Gdańskim. Jest członkinią Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych. W przeszłości była m.in. specjalistką od zamówień publicznych w Agencji Nieruchomości Rolnych, Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański oraz w gminie Trąbki Wielkie. Jest także specjalistką od unijnych funduszy. Ukończyła szereg kursów i szkoleń z m.in. z zakresu instytucji, polityki, prawa oraz programów finansowych Unii Europejskiej, psychologii pracy, prawa budowlanego, grafiki menedżerskiej i prezentacyjnej. Uczestniczyła w realizacji takich inwestycji jak budowy szkół, budynków mieszkalnych, obiektów liniowych (dróg, kanalizacji sanitarnych i deszczowych) czy też projektów związanych z zagospodarowaniem przestrzeni publicznych. Pracowała dla jednostek z sektora gospodarki wodnej oraz dla spółek z rynku mieszkaniowego (TBS).

Jest również znana wśród organizacji społecznych i samorządowych. Współpracuje z lokalnym środowiskiem osób z niepełnosprawnościami oraz z Pomorskim Zespołem ds. Kobiet. Jej kandydaturę wspierała też Trójmiejska Akcja Kobieca.

 

źródło: wyborcza.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk