„To jest projekt, który nie ma barw politycznych. To jest projekt na, który czekali Polki i Polacy” – konferencja prasowa w Ministerstwie Zdrowia o ustawie „Tak dla in vitro!”

2023-12-20

Dzisiaj (20 grudnia 2023r.) w Ministerstwie Zdrowia odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłanki Agnieszki Pomaskiej, Pani Minister Zdrowia Izebeli Leszczyny, Pani Wicemarszałek Sejmu Moniki Wielichowskiej oraz Małgorzaty Rozenek-Majdan.

Swoją pierwszą konferencję prasową w nowej roli w gmachu Ministerstwa Zdrowia rozpoczęła Pani Minister Izabela Leszczyna.

– „Bardzo się cieszę, że na kilka dni przed Bożym Narodzeniem możemy przekazać Państwu tę dobrą nowinę, dobrą informację i, że towarzyszą mi trzy wspaniałe kobiety. Kochani mamy to! Mamy ustawę o in vitro, mamy podpis pana Prezydenta no i mamy pieniądze. We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt budżetu państwa na przyszły rok 2024 i w rezerwie celowej, której dysponentem jest Minister Zdrowia mamy zapisane 500 mln złotych na leczenie niepłodności, procedurą in vitro.” – Minister Izabel Leszczyna

Na konferencji prasowej głos zabrała także jedna z wnioskodawczyń obywatelskiego projektu ustawy „Tak dla in vitro!” posłanka Agnieszka Pomaska

-„To jest projekt, który nie ma barw politycznych. To jest projekt na, który czekają Polki i Polacy, którzy mają problemy z płodnością. Na ten projekt czekają również pacjentki onkologiczne, dla których to jest jedyna szansa na to, żeby mieć dziecko. To jest projekt, który też przywraca godność rodzicom, dzieciom, które przez ostatnie 8 lat były obrażane tylko dlatego, że pojawiły się na świecie dzięki metodzie in vitro.” – mówiła Agnieszka Pomaska.

– Wiemy, że rodzice, zwłaszcza mamy, które mają dzieci dzięki metodzie in vitro, to są prawdziwe bohaterki. Musiały wiele wycierpieć, wiele znieść i chcemy im dzisiaj wszystkim podziękować za to, że nigdy nie zwątpiły, nigdy nie zwątpili ci, którzy przez te 8 lat walczyli o to, żeby przywrócić godność dzieciom urodzonym z in vitro, ale żeby przede wszystkim sprawić, aby dzisiaj każda, każdy w Polsce niezależnie od zasobności portfela będzie mógł starać się o te niezwykłe szczęście, jakim jest dziecko. – podsumowała posłanka Agnieszka Pomaska.

 

Konferencja prasowa w Ministerstwie Zdrowia

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk