„Na Pomorzu również następują zmiany. Zmiany na lepsze.” – konferencja prasowa Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego wraz z Wojewodą Pomorskim.

2023-12-23

Wczoraj (22 grudnia 2023 r.) w Urzędzie Wojewódzkim w samo południe odbyła się konferencja prasowa Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego wraz z Wojewodą Pomorskim . Podczas spotkania wzięli udział parlamentarzyści koalicji rządzącej Agnieszka Pomaska, Magdalena Kołodziejczak, Patryk Gabriel oraz Magdalena Sroka.

Dzisiejsze spotkanie jest po to, aby pokazać, że będę współpracować z Pomorskim Zespołem Parlamentarnym, oczywiście nie tylko. Ale to jest nasza ziemia, nasz region i ta współpraca musi układać się bardzo dobrze. Chcę powiedzieć bardzo wyraziście, że jako wojewoda pomorska będę współpracować z całym województwem pomorskim, ze wszystkimi samorządowcami. I ten gabinet będzie otwarty dla wszystkich i ze wszystkimi będziemy rozmawiać. Te drzwi naprawdę zostały otwarte. Tak samo, jak zawisły ponownie w urzędzie flagi Unii Europejskiej – mówiła Beata Rutkiewicz Wojewoda Pomorski.

Agnieszka Pomaska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, dodała, że w ostatnich dniach dokonały się w Pomorskiem zmiany na lepsze.

Mamy po raz pierwszy wojewodę pomorską, która jest kobietą. Nie mam wątpliwości, że przed nami bardzo dobry czas, nie tylko dla Polski, ale przede wszystkim dla Pomorza, dla tej naszej małej ojczyzny, która rośnie w siłę i ma ogromny potencjał.

– My dzisiaj, jako Koalicja 15 października, jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy, ale przede wszystkim do współpracy ze wszystkimi, którzy mają na sercu przyszłość naszej małej ojczyzny. Nie mam wątpliwości, że wszystkie wybory personalne, które będą dokonywały się przez najbliższe dni, tygodnie i miesiące, to będą dobre wybory, z których wszyscy będziemy zadowoleni. Będziemy mieli poczucie, że zachowaliśmy się tak, jak należy. Myślę, że wszyscy chcemy ten bałagan, który mieliśmy przez ostatnie 8 lat, posprzątać. – podsumowała posłanka Agnieszka Pomaska

Na konferencji prasowej wspomniano również, iż jedną z pierwszych decyzji Wojewody Pomorskiego Beaty Rutkiewicz było powołanie nowego Kuratora Oświaty Pana  Grzegorz Kryger. Do tej decyzji odniosła się również posłanka Agnieszka Pomaska.

– Mamy nowego Pomorskiego Kuratora Oświaty, który będzie musiał posprzątać po Pani Kurator Bielang. Wprowadzenie ideologii do szkół się skończyło.

Warto przypomnieć, że Małgorzata Bielang prywatnie jest siostra byłego wówczas wpływowego polityka PiS, a pomorskim kuratorem oświaty była od listopada 2019 r. Zanim objęła to stanowisko, kierowała szkołą na Podlasiu.

 

Źródło: gdańsk.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk