„Ostatnich 8 lat było zmarnowanych w kwestii transformacji energetycznej i rozwoju technologii”

2023-12-05

We wtorek (7 grudnia 2023 r.) o godzinie 18:00 posłanka Agnieszka Pomaska wystąpiła gościnnie w programie „Tak jest” na antenie TVN24.

Sejmowa Komisja Ustawodawcza zajęła się tego dnia projektami ustaw o trzech komisjach śledczych w sprawach: wyborów kopertowych, inwigilacji Pegasusem i afery wizowej. Kiedy pierwsza z nich ma szansę zacząć swoje prace? O to między innymi swoich gości pytał w pierwszej części programu redaktor Andrzej Morozowski.

– „Musi przejść normalny tryb legislacyjny. Odbywa się posiedzenie Komisji, mamy w tym tygodniu posiedzenie Sejmu. Uchwała jest prosta ale widać, że wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy stali za wyborami kopertowymi, po prostu tej komisji śledczej, jak i innych, się obawiają. Mają nieczyste sumienia. (….) Jest wiele kwestii do wyjaśnienia, więc im szybciej zacznie prace ta komisja, tym lepiej” – oceniła Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej.

– „Ostatnich 8 lat było zmarnowanych w kwestii transformacji energetycznej i rozwoju technologii, która mogłaby sprawić, że w Polsce mielibyśmy tańszą energię. Dziś mamy jedne z najwyższych cen prądu w Unii Europejskiej. Odblokowanie Odnawialnych Źródeł Energii jest kwestią pilną.” – posłanka Agnieszka Pomaska.

źródło: TVN24

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk