Posłanka Agnieszka Pomaska na posiedzeniu komisji LIBE w Parlamencie Europejskim

2023-12-04

Dzisiaj (04.12.2023r.) rozpoczął się tydzień posiedzeń komisji parlamentarnych i grup politycznych w Parlamencie Europejskim. Tematem przewodnim pierwszego posiedzenia Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) była kwestia praworządności.

Polska otrzymała kilka zaleceń, które zawarte były w sprawozdaniu na temat praworządności z 2022r. dotyczyły one m.in. rozłączenia funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, sądownictwa czy mediów. Posłanka KO Agnieszka Pomaska zabrała głos podczas posiedzenia i odniosła się do powyższych kwestii:

– „Mogę złożyć twardą obietnicę. Po zaprzysiężeniu Donalda Tuska na premiera w ekspresowym tempie bierzemy się do pracy jeśli chodzi o przywrócenie praworządności w Polsce.

– „Rozdzielimy funkcję Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Do tej pory Minister Sprawiedliwości – polityczny nominat szukał haków na opozycję zamiast ścigać przestępców i oszustów w szeregach własnej partii

„Kwestia dyscyplinowania sędziów to rzecz, która bulwersowała opinię publiczną nie tylko w Polsce. Wielu sędziów wygrało już przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Muszą być przywracani do pracy, muszą być im wypłacane odszkodowania. Mogę zapewnić, że za rządów nowej koalicji sędziowie nie będą już dyscyplinowani na polityczne zamówienie.”

– „Z jednej strony przez 8 lat media prywatne były prześladowane i robiono wszystko by odebrać im licencję, a z drugiej strony media publiczne były traktowane jak tuba propagandowa rządu. Te czasy się skończyły!” – Podsumowała Posłanka KO Agnieszka Pomaska

zapis transmisji posiedzenia komisji

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk