Spotkanie pomorskich parlamentarzystów z władzami Uniwersytetu Gdańskiego

2023-11-17

Na zaproszenie Rektora Uniwersytetu Gdańskiego Posłanka Agnieszka Pomaska wraz z innymi zaproszonymi parlamentarzystami z pomorza rozmawiała z przedstawicielami Uniwersytetu Gdańskiego o przyszłości szkolnictwa wyższego i wyzwaniach, jakie przed nim stoją.

Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski przedstawił zebranym aktualną sytuację uczelni, jej sukcesy, osiągnięcia i wyniki, ale także wyzwania, z którymi zmaga się na co dzień. O funkcjonowaniu Uniwersytetu Gdańskiego i polskiego szkolnictwa wyższego wypowiadali się także Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG, Prorektor ds. Badań Naukowych prof. dr hab. Wiesław Laskowski oraz Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG. 

Przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego dyskutowali z parlamentarzystami na temat przyszłości szkolnictwa wyższego w Polsce. Poruszono tematy inicjatyw regionalnych takich jak Uczelnie Fahrenheita i międzynarodowych – m.in. sojuszu SEA-EU. 

źródło: ug.edu.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk