Konwencja Instytutu Metropolitalnego – „Tezy do ustawy o związkach metropolitalnych”

2023-11-17

W piątek (17.11.2023 r.) odbyła się Konwencja Instytutu Metropolitalnego, podczas której zaprezentowane zostały działania podejmowane przez Instytut Metropolitalny. Tematem przewodnim tego spotkania były „Tezy do ustawy o związkach metropolitalnych”, które Zespół Instytutu Metropolitalnego przygotował i ogłosił. 

Tezy te stały się punktem wyjścia do trwającej około 2 godzin dyskusji z udziałem Posłanki Agnieszki Pomaskiej oraz parlamentarzystów, samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców. Wszystkie osoby biorące udział w dyskusji uznali, iż przeprowadzenie reformy metropolitalnej jest konieczne, a zdecydowana większość pozytywnie skomentowała konsultowany dokument.

Agnieszka Pomaska: „Dzisiaj jesteśmy w nowej rzeczywistości. Nie mam wątpliwości, że dla nowej sejmowej większości taka ustawa to będzie priorytet. (…) Potrzebna jest analiza tego czy ustawa powinna dotyczyć całego kraju. Nie mam wątpliwości, że nie tylko my potrzebujemy takiej ustawy, ale też nie mam wątpliwości, że ona powinna przejść procedurę parlamentarną jak najszybciej.”

Źródło: https://www.facebook.com/InstytutMetropolitalny/

Fot. Michał Wiater

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk