„Otwórzcie szeroko oczy 15 października!” Finał akcji #KobietyNaWybory w Sopocie.

2023-10-13

W piątek (13 października 2023 r.) o godzinie 19:00 na Placu Przyjaciół Sopotu w Sopocie odbyło się, ostatnie z cyklu #KobietyNaWybory, spotkanie otwarte. Udział w nim wzięły m.in. posłanki Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz europosłanka Magdalena Adamowicz. 

Moje koleżanki objechały całą Polskę, wszystkie miejscowości, byłyśmy we wszystkich regionach i namawiałyśmy kobiety do udziału w wyborach. Przy okazji namawiałyśmy mężczyzn, bo skala tych wyborów jest ogromna – wskazywała Małgorzata Kidawa-Błońska. – Dzisiaj kończymy tą trasę pełne nadziei. Wiemy, że Polacy chcą zmiany, wygranych przez nas wyborów i żeby Polska wyglądała zupełnie inaczej. Mam nadzieję, że tak jak się umawiałyśmy z Paniami w całej Polsce, na te wybory pójdą w niedzielę i oddadzą głos na KO. Ten głos jest bardzo ważny, bo możemy w ciągu chwili zmienić sytuację naszego kraju.

Barbara Nowacka podkreślała, że bezpieczna Polska, to Polska demokratyczna, europejska, w której prawa kobiet są szanowane. – I nikt nam tego nie da, musimy iść po to same. Musimy to same wygrać, przekonać, po to tylko, aby 16 października obudzić się w wolnej Polsce.

Posłanka Agnieszka Pomaska opowiadała o przebiegu tej kampanii wyborczej, mówiła o tym, że to jej siódma kampania wyborcza, ale nigdy nie zaznała tylu życzliwych ludzi.

– Teraz wiemy, że idziemy po prostu po zwycięstwo. I pamiętajcie, nie myślmy tak jak Beata Szydło – zwracam się nie tylko do wyborców i wyborczyń Koalicji Obywatelskiej, nie tylko do tych, którzy głosują na opozycję – zwracam się do wszystkich, którzy nie mają ochoty zaciskać zębów, zamykać oczu w dniu wyborów. Szeroko otwórzcie oczy 15 października, nawet jeśli do tej pory popieraliście PiS. Pamiętajcie, oni jeszcze nie złożyli broni. Nawet jeśli te wybory przegrają, będą robić wszystko, żeby utworzyć rząd. Nasze zwycięstwo musi być znaczne i niepodważalne – apelowała parlamentarzystka.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk