„Dobro wygrało ze złem, prawda zwyciężyła kłamstwo!” Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej po wygranych wyborach na Pomorzu.

2023-10-17

We wtorek (17 października 2023 r.) o godzinie 12:30 przed CH Manhattan w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa w sprawie wygranych na Pomorzu wyborów przez Koalicję Obywatelską. W konferencji udział wzięli parlamentarzyści i kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu.

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że spotykamy się dzisiaj z Państwem w zupełnie innej rzeczywistości. Rzeczywiście stało się – lud nie jest ciemny, lud nie dał się oszukać. Ludzie, w niedzielę 15 października, z szeroko otwartymi oczami poszli zagłosować. Sprawili, że dobro wygrało nad złem, że prawda zwyciężyła nad kłamstwem, że przyzwoitość pokonała to całe zło, które działo się przez ostatnie 8 lat – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska.Oczywiście wiele rzeczy zaczęło dziać się samo, wystarczy włączyć chociażby wczorajsze wiadomości. Nie mamy jeszcze polskiego BBC, ale troszeczkę już się tam zmieniło. Nie oznacza to jednak, że my zapomnimy, że my ich nie rozliczymy. To całe zło, które się zadziało w ciągu ostatnich 8 lat, zostanie przez nas rozliczone. Po to wygraliśmy wybory, żeby to całe zło obrócić w dobro, sprawić żeby to się nigdy więcej nie powtórzyło. 

Szanowni Państwo, kiedy w zeszły piątek z Panią Poseł Agnieszką Pomaską prosiły o głosy, wiedziałyśmy, że ten silny, wiejący z północy wiatr, to jest wiatr zmian w Polsce, wiatr praworządności. Wiatr, który przyniesie oczyszczenie życia publicznego w Polsce.  Ten gigantyczny sukces strony demokratycznej, demokratycznej opozycji to sukces tych milionów ludzi, którzy zaangażowali się w kampanię – podkreślała posłanka Barbara Nowacka, jednocześnie apelując do Andrzeja Dudy – Panie Prezydencie, najwyższy czas, żeby przestał Pan być człowiekiem, który czeka pod drzwiami Pana Kaczyńskiego. Ma Pan obowiązek desygnować osobę, która będzie budować rząd. Tą osobą powinien być Donald Tusk, ponieważ jest szefem zwycięskiego bloku opozycyjnego. Panie Prezydencie najwyższy czas zadziałać raz jak demokrata, oddać demokracji, zasłużony, zdobyty przez demokrację, głos.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk