„Pani europosłanka Zalewska kłamała i musi przeprosić!” Konferencja prasowa posłanki Agnieszki Pomaskiej.

2023-10-02

W poniedziałek (2 października 2023 r.) posłanka Agnieszka Pomaska wygrała proces w trybie wyborczym z Anną Zalewską. Zgodnie z orzeczeniem sądu, europosłanka została zobowiązana do publicznych przeprosin, wpłaty 1500 zł na WOŚP oraz zwrotu kosztów sądowych.

Agnieszka Pomaska złożyła wniosek do Sądu Okręgowego w Gdańsku w trybie art. 111 § 1 Kodeksu Wyborczego, wnosząc o zakazanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, nakazanie europosłance opublikowania na portalu „X” (wcześniej Twitter) przeprosin oraz wpłacenie 1500 zł na WOŚP, w związku z jej wpisem na portalu „X”, zawierającym nieprawdziwe informacje. Była minister edukacji pomówiła posłankę o jeżdżenie samochodem, na którym zamieszczone były wulgarne hasła, pisząc: „Poznajecie Państwo? Czy to Pani poseł PO, która podobno nie ma nic wspólnego z wulgarnym napisem za szybą samochodu? Agresja, hejt i nienawiść – to jest ich program!” Pomaska wytłumaczyła, że znajdowała się przy wspomnianym samochodzie w wyniku zbiegu okoliczności, zaś w ocenie sądu nie było żadnego dowodu potwierdzającego, że posłanka była autorką tego plakatu ani że propagowała treść tego plakatu.

To, czego dopuściła się posłanka Zalewska i też inni jej koledzy z Prawa i Sprawiedliwości  jest naganne dlatego, że te kłamstwa są rozpowszechniane przez kolejne osoby. To są akurat kłamstwa na mój temat, ale też na temat Koalicji Obywatelskiej. Koalicja Obywatelska będzie walczyć z hejtem, będzie walczyć z nienawiścią. Przypomnę, że w programie Koalicji Obywatelskiej jest między innymi przekazanie tych blisko trzech miliardów złotych, które idzie rocznie na tzw. Telewizję Publiczną, na walkę z nowotworami. To powinny być priorytety, a nie te kłamstwa i szczucie na wszystkich, którzy się z rządem nie zgadzają – wskazywała posłanka Agnieszka Pomaska.

Parlamentarzystka odniosła się także do samego wyroku – Ja traktuje ten wyrok, też w taki sposób bardzo symboliczny, mam nadzieję, że przynajmniej chwilę politycy PiS się zastanowią za nim zaczną rozpowszechniać kolejne kłamstwa, za nim zaczną po raz kolejny bazować swoją kampanię wyborczą na kłamstwie, na takiej nagonce, którą kierują wobec wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają. To dotyczy opozycji, to dotyczy przecież również różnych grup społecznych. Myślę, że każdy taki wyrok należy traktować w sposób symboliczny.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk