„Wczoraj w Warszawie, w samo południe, ruszyły tłumy Polek i Polaków z całego kraju!” Konferencja prasowa posłanek KO.

2023-10-02

W poniedziałek (2 października 2023 r.), o godzinie 10:45 przed CH Manhattan w Gdańsku, odbyła się konferencja prasowa posłanek Koalicji Obywatelskiej – Agnieszki Pomaskiej i Barbary Nowackiej. Posłanki dziękowały wszystkim uczestnikom Marszu Miliona Serc za zaangażowanie i zapraszały na spotkanie otwarte z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim, które odbędzie się 3 października o godzinie 17:00 w Lęborku.

Dzisiaj spotykamy się w związku z wyjątkowym świętem, które miało miejsce wczoraj w Warszawie. Wczoraj w Warszawie, w samo południe, ruszyły tłumy Polek i Polaków z całego kraju. Mieliśmy też gości z zagranicy, mieliśmy też polonię. Z całego kraju, z całej Europy zjechali się ludzie po to, żeby rozpocząć wielki marsz po zwycięstwo, ale także dlatego, żeby prawda wygrała z kłamstwem. Po to, żeby propaganda przegrała z normalną polityką, po to żeby nie było już w Polsce miejsca na nienawiść, na kłamstwa, na manipulacje – mówiła Agnieszka Pomaska, dziękując wszystkim za zaangażowanie. – Było nas co najmniej milion, ale wiemy, że w całym kraju tych gorących, otwartych serc, pozytywnych, gotowych wygrywać z nami wybory jest dużo, dużo więcej. Wam wszystkim, którzy byli z nami obecni w Warszawie osobiście, ale też tym, którzy byli przed telewizorami, komputerami, nawet często w swoich telefonach, bardzo serdecznie dziękujemy. 

„Szczęśliwej Polski już czas”, to hasło przewijało się przez cały marsz, ten milion ludzi na ulicach Warszawy, te ponad 300 mln wyświetleń i hasztagów pojawiających się ciągle w sieci to też wielka zasługa obywatelek i obywateli, którzy wiedzą, że czas na zmianę! – wskazywała Barbara Nowacka, zapowiadając kolejne wydarzenia. – Już jutro w Lęborku o godzinie 17:00 spotkanie otwarte z Rafałem Trzaskowskim. Wszystkich was serdecznie zapraszamy! Wkrótce też rusza trasa Donalda Tuska, a akcja #KobietyNaWybory dzisiaj i jutro na Dolnym Śląsku, a potem Lubelszczyzna, Podkarpacie, w kolejnym tygodniu będziemy z akcją #KobietyNaWybory na Pomorzu.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk