Debata gospodarcza „Pracodawców Pomorza” z udziałem posłanki Agnieszki Pomaskiej.

2023-10-02

W poniedziałek (2 października 2023 r.) o godzinie 15:00 odbyła się debata wyborcza „Pracodawców Pomorza”. W debacie wzięli udział kandydaci do Sejmu z okręgu nr 25, w tym liderka listy KO – posłanka Agnieszka Pomaska.

Parlamentarzystka w trakcie debaty wypowiadała się na temat prawa podatkowego w Polsce – Stabilność podatkowa to podstawa żeby polskie firmy mogły funkcjonować i się rozwijać. Nie może być tak, że w ciągu jednego roku obowiązują trzy systemy podatkowe – a to przecież spowodował Polski Ład autorstwa Prawa i Sprawiedliwości – krytykując reformy partii rządzącej. – Podwyższanie podatków przez PiS nie miało celu innego niż zwiększenie wpływów do budżetu państwa. A przecież np. podatek cukrowy miał finansować walkę z otyłością – niestety żaden program społeczny w tej kwestii nie powstał.

Posłanka wspominała także o programie Koalicji Obywatelskiej, w którym znajduje się wiele postulatów, aby respektować, a także wspomóc prawa kobiet – trzeba pomóc kobietom wrócić na rynek pracy po urodzeniu dziecka i stąd nasza propozycja w ramach programu #AktywnaMama -wsparcie kobiet, które chcą wrócić na rynek pracy dopłata 1 500 zł do opieki nad najmłodszym dzieckiem.

Agnieszka Pomaska mówiła także o niezrealizowanych przez PiS planach dla Pomorza – Klub KO złożył projekt ustawy metropolitalnej dla Pomorza na początku obecnej kadencji. Głosami posłów PiS została odrzucona w styczniu bieżącego roku. Miała ona przynieść dodatkowe 200 mln złotych m.in. na rozwój transportu publicznego.

Obejrzyj zapis z debaty

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk