Briefing prasowy i zbiórka podpisów z udziałem kandydatów KO do Parlamentu w Kwidzynie

2023-08-27

W niedzielę (27 sierpnia 2023 r.) odbył się briefing prasowy oraz zbiórka podpisów poparcia kandydatów KO do Parlamentu w Kwidzynie z udziałem posłanek Agnieszki Pomaskiej i Barbary Nowackiej, senatora Leszka Czarnobaja i wiceburmistrza Kwidzyna Piotra Widza. 

Posłanka Barbara Nowacka zwróciła uwagę na rozporządzenie wydane przez minister Maląg – Kilka dni temu została skrócona lista chorób kwalifikujących do orzeczenia o niepełnosprawności. Według Pani Maląg, osoba z Zespołem Downa będzie musiała podlegać pod orzecznictwo, nie będzie to uznane z automatu, tak jak było do tej pory, za trwałą niepełnosprawność. Dla rodziców to dodatkowy kłopot, będą musieli regularnie stawiać się przed komisją orzecznictwa. Oznacza to, że wszystko będzie zależało od dobrej woli lekarza orzekającego. I może być tak, że stwierdzi, że osoba z zespołem Downa nie jest niepełnosprawna.

Pamiętamy jak posłanka PiS odwracała się na pięcie od niepełnosprawnych na korytarzu sejmowym. To o czym mówiła posłanka Nowacka to jest po raz kolejny odwracanie się na pięcie od rodziców, od dzieci, od tych, którzy cierpią, plecami – dodała posłanka Agnieszka Pomaska.

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk