„Mamy w Polsce prawo do szczęścia, do normalności, do spokoju, do uczciwej władzy!” Wiec Donalda Tuska w Sopocie.

2023-08-27

W niedzielę (27 sierpnia 2023 r.) odbył się wiec wyborczy Donalda Tuska w Sopocie. Na wiecu zabrali głos także liderzy pomorskich list KO – posłanki Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski. 

Posłanka Agnieszka Pomaska powitała wszystkich na wiecu – to niezwykle ważne dla nas widzieć te uśmiechnięte twarze, które są zdeterminowane do tego, żeby pogonić Kaczyńskiego, Sasina, Morawieckiego, Glińskiego i to całe zło, które przez ostatnie 8 lat nas spotkało! Wskazywała też, że hasło PiS kradnie to jest symbol ostatnich 8 lat rządów PiS! Okradli spółki Skarbu Państwa, okradają nas z zieleni w polskich lasach, okradają wasze portfele!

Zapowiedziała także rozliczenie obecnej władzy – Będziemy rozliczać za te wszystkie kradzieże, za drożyznę, za program „Mieszkanie Plus”, za wycinanie lasów na potęgę, za kradzież polskiej historii, zabieranie pieniędzy ECS, zmienianie historii w Muzeum II Wojny Światowej, za zabranie Westerplatte Polkom i Polakom, oni myślą, że to jest wszystko ich.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP, Donald Tusk zapewniał , że mamy w Polsce prawo do szczęścia, do normalności, do spokoju, do uczciwej władzy! Tu, w moim ukochanym Sopocie, chcę, żeby cała Polska to usłyszała: zwyciężymy!

Podkreślał, także, że jest tylko jedno państwo w Unii Europejskiej, do którego nie trafiło ani jedno euro z tych pieniędzy – to jest Polska. KPO to byłoby po 500 mln dla każdego polskiego powiatu. Obiecywał, że dzień po wyborach, dzień po zwycięstwie, pojadę i te pieniądze odblokuję. I wszyscy to odczujemy. 

Wskazywał także na to jak istotną kwestią jest polityka migracyjna, szczególnie biorąc pod uwagę wojnę, która toczy się tuż przy naszej granicy – rząd Pis w 2022 r. wydał 700 tysięcy zezwoleń na pobyt imigrantów. Tylko jedna trzecia z nich to Ukraińcy. Rząd przez lata robił negatywną, ksenofobiczną propagandę, mówił o pasożytach, a jednocześnie otwierał granice bardziej niż Niemcy, największe państwo w Europie.

 

 

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk