Briefing prasowy i zbiórka podpisów z udziałem kandydatów KO do Parlamentu w Malborku

2023-08-24

W czwartek (24 sierpnia 2023 r.) odbył się briefing prasowy oraz zbiórka podpisów poparcia w Malborku z udziałem posłanki Agnieszki Pomaskiej, senatora Leszka Czarnobaja oraz kandydatów KO do Parlamentu – Moniki Sobczyńskiej i Dariusza Rowińskiego.

Posłanka Agnieszka Pomaska poinformowała o ujawnieniu nowych informacji w sprawie sprzedaży Lotosu przez TVN24 i najnowszy raport Orlenu, które wskazują na to, że sprzedaż Lotosu na rzecz Orlenu została zaniżona, nie tak jak do tej pory myśleliśmy – o 4,4 mld zł. Dzisiaj wiemy, że ta sprzedaż była zaniżona aż o 8,8 mld zł.

Posłanka podkreślała, że to jest jeden z powodów, dla których chciałaby wygrać wybory, ponieważ tylko w ten sposób jest szansa na uzyskanie pełnej wiedzy o wszystkich transakcjach, które naraziły Skarb Państwa, a co za tym idzie, nas wszystkich na straty i żeby wszystkich odpowiedzialnych rozliczyć. 

Zaznaczała także, że konieczne jest ustalenie w jaki sposób odbyła się transakcja sprzedaży Lotosu oraz kto na tym zarobił, a kto stracił. – Dzisiaj już wiemy, że stracili na tym akcjonariusze i akcjonariuszki, obywatele i obywatelki, bo Lotos to było nasze, narodowe polskie dobro.

Senator Leszek Czarnobaj poinformował o ogłoszonych dzisiaj podwyżkach dla członków Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, które wynoszą 30%, podczas gdy w sferze budżetowej podwyżki wyniosły 10%, a inflacja obecnie wynosi 10-14%. Wskazywał, że Polska za ostatni okres ma największy wzrost milionerów w Europie. To nie są milionerzy, którzy prowadzą działalność gospodarczą, bo 110 firm zawiesiła działalność. 1% inflacji to jest 5 mld zł więcej do budżetu.

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk