„Kasa dla swoich, dla obywateli zrzutki”. Konferencja prasowa parlamentarzystów KO.

2023-08-22

We wtorek (22.08.2023 r.) przed Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa „Kasa dla swoich, dla obywateli zrzutki”, w której wzięli udział: Przewodniczący Klubu Parlamentarnego KO Borys Budka, posłanki Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka oraz poseł Jerzy Borowczak. 

Widzieliśmy w tych słynnych mailach, że wystarczy napisać do odpowiedniego PiSowskiego polityka, by dostać 4 mln zł na badania, jeżeli jakiś działacz PiSu ma problemy finansowe lub by sfinansować najgorszy hejt na tych, którzy próbują postawić się władzy. Widzieliśmy w tych haniebnych mailach, kiedy oczerniano lekarzy, kiedy brano się za nauczycieli, że na to zawsze pieniądze się znajdą. To jest oburzające, w Centrum Europy, w kraju należącym do UE, stosowane są metody, których nie powstydziłby się Putin, Orban czy Łukaszenka. Za publiczne pieniądze szkaluje się wszystkich tych, którzy mają inne zdanie niż ta władza – wskazywał Przewodniczący Klubu Parlamentarnego KO Borys Budka.

W całej Polsce pamiętamy, a szczególnie na Pomorzu, jak Pan minister Gliński zabierał ECS-owi pieniądze, bo nie mógł wpływać na to, co w ECS-ie jest pokazywane, nie mógł zmieniać historii na swoją własną opowieść i opowieść partii rządzącej. To Obywatelki i Obywatele zrzucali się wtedy na funkcjonowanie ECS. 6,5 mln zł, tyle udało się wtedy zebrać dzięki ofiarności tych, którzy wierzą, że instytucje kultury powinny mieć jak największe wsparcie. Takich miejsc, gdzie Polki i Polacy muszą wyręczać rząd, jest niestety dużo, dużo więcej. Nowe hasło partii rządzącej brzmi „Bezpieczna przyszłość Polaków” – jaka to jest bezpieczna przyszłość, kiedy obywatele muszą się zrzucać nie tylko na instytucje kultury, ale na inne te najbardziej potrzebne sprawy? – podkreślała posłanka Agnieszka Pomaska.

Bezpieczna przyszłość Polaków to przyszłość naszych dzieci, polskiej młodzieży. Dzieci są w stanie wielkiego kryzysu psychologicznego i psychiatrycznego. Co dostaje młodzież, o której bezpieczeństwo powinna walczyć władza? Dostaje odebranie telefonu zaufania. Prawie 2 mln zł zebrał człowiek, poruszony pomysłem rządzących, że zamkną dziecięcy telefon zaufania. Pan minister Czarnek, mający wpływ na program nauczania, bez przerwy zajmuje się wykluczaniem, obrażaniem, poniżaniem, nie tylko nauczycieli, ale też dzieci i młodzieży. Teraz próbuje z podręczników szkolnych wykasować numer telefonu zaufania dla młodzieży. Bezpieczna przyszłość Polaków to także prawo do bycia rodzicem, stąd kolejna zrzutka, którą zrobił człowiek dobrej woli. |Zebrano 250 tys zł, które zostały przeznaczone na finansowanie in vitro. Rząd nie ma pieniędzy na bezpieczną przyszłość Polek i Polaków, czyli również na refundację in vitro. Będziemy walczyć o to, aby in vitro w Polsce było refundowane, aby dzieci były bezpieczne i żeby Polska przestała być krajem bardzo podzielonym – wskazywała posłanka Barbara Nowacka.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk