Zbieramy podpisy – wesprzyj Koalicję Obywatelską!

2023-08-21

W poniedziałek rano (21.08.2023) przed dawnym kinem Krewetka w Gdańsku Koalicja Obywatelska oficjalnie zainaugurowała zbieranie podpisów poparcia list wyborczych do Sejmu oraz kandydatów do Senatu. Jednakże podpisy były zbierane przez Kandydatów KO do Parlamentu przez cały weekend. 

W sobotę odbyły się zbiórki podpisów w Gdańsku na Wrzeszczu przed Centrum Handlowym Manhattan, przy molo w Brzeźnie i w Parku Oliwskim. W niedzielę podpisy były również zbierane przy molo w Brzeźnie i w Parku Oliwskim, a także na Długim Targu w Gdańsku i na placu Przyjaciół Sopotu.

Zgłoszenie listy okręgowej kandydatów na posłów powinno być poparte podpisami co najmniej 5000 wyborców, stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym, tj. ujętych w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania w jednej z gmin z obszaru danego okręgu wyborczego. W Centralnym Rejestrze Wyborców znajdują się osoby zameldowane na pobyt stały oraz osoby dopisane do rejestru. Natomiast zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami co najmniej 2000 wyborców, stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.

Wyborcy mogą udzielać pisemnego poparcia dowolnej liczbie list okręgowych oraz dowolnej liczbie senatorów startujących z okręgu wyborczego, obejmującego ich miejsce zamieszkania.

Serdecznie zapraszamy Państwa do składania podpisów poparcia!

Poniżej zamieszczamy listy poparcia do pobrania – można je składać w Biurze Poselskim Agnieszki Pomaskiej (ul. Grunwaldzka 82, CH Manhattan, 4 piętro) do 28 sierpnia 2023r.

Sejm RP – okręg 25

Senat RP – Bogdan Borusewicz – okręg 65

Senat RP – Ryszard Świlski – okręg 66

Senat RP – Leszek Czarnobaj – okręg 67

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk